Infostánek

Informační stánek informuje a nabízí:

Publikace v češtině, angličtině, němčině, polštině – zdarma:

„Katedrála Božského Spasitele v Ostravě“ – malý průvodce katedrálou

Je možno si zakoupit pohlednice, turistický deník, turistickou známku, vizitku a magnetku. Také je zde možnost si na památku obtisknout razítko s námětem katedrály Božského Spasitele.

Cena:

Pohlednice tři druhy 5,- Kč/ks
 Turistická známka 40,- Kč/ks
 Turistická vizitka 12,- Kč/ks
 Turistický deník  50,- Kč/ks
 Magnetka  25,- Kč/ks
 Svíčka „velká“  60,- Kč/ks
 Svíčka „malá“  30,- Kč/ks
DVD-Pojďme spolu k betlémům 50,- Kč/ks

V informačním stánku je možno si zdarma zapůjčit sluchátka s nahrávkou komentované prohlídky, která je k dispozici v češtině, němčině, angličtině a polštině.

Je možno zde také získat rozpis bohoslužeb a akcí ve farnosti Moravská Ostrava.

K dispozici je také  Návštěvní kniha, kde mohou návštěvníci vyjádřit své dojmy z návštěvy katedrály Božského Spasitele.

Výstavka:

Ve vitrínách v pravé i levé boční lodi katedrály se nachází výstava dřevěných modelů, kostelů, kaplí a zvonic pana Jana Blizňáka. Jedná se o modely kostela v Nýdku, kaple na Radhošti, již neexistujícího dřevěného kostela v Tiché, zvonice v Tiché, na kterou použili zbylých trámů z vyhořelého kostela v Tiché, kaple ve Velkých Karlovicích, kaple v Rožnově pod Radhoštěm a zvonice v Malé Bystřici. Výstavu si mohou návštěvníci v katedrále prohlédnout do 23. listopadu 2021.

Výstavy jsou součástí projektu ŽIVÁ KATEDRÁLA 2021, který je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.