Infostánek

Informační stánek informuje a nabízí:

Publikace v češtině, angličtině, němčině, polštině – zdarma:

„Katedrála Božského Spasitele v Ostravě“ – malý průvodce katedrálou

 

Je možno si zakoupit pohlednice, turistickou známku, vizitku a magnetku. Také je zde možnost si na památku obtisknout razítko s námětem katedrály Božského Spasitele.

Cena:

 Pohlednice tři druhy 5,- Kč/ks
 Turistická známka 40,- Kč/ks
 Turistická vizitka 12,- Kč/ks
 Magnetka  25,- Kč/ks
 Svíčka „velká“  60,- Kč/ks
 Svíčka „malá“  30,- Kč/ks
DVD-Pojďme spolu k betlémům 50,- Kč/ks

V informačním stánku je možno si zdarma zapůjčit sluchátka s nahrávkou komentované prohlídky, která je k dispozici v češtině, němčině, angličtině a polštině.

Je možno zde také získat rozpis bohoslužeb a akcí ve farnosti Moravská Ostrava.

K dispozici je také  Návštěvní kniha, kde mohou návštěvníci vyjádřit své dojmy z návštěvy katedrály Božského Spasitele.

 

Výstavka:

V levé boční lodi si mohou návštěvníci prohlédnout výstavu Charita na Moravě v proměnách času (1921 – 2021). Výstava pokračuje výstavkou knih a výročních zpráv Charity, výstavku doplňují soudobé pomůcky pro zdravotně – pečovatelskou práci. Tyto exponáty zapůjčil konvent sester Alžbětinek z Jablunkova. Výstava potrvá do 26. června 2022. V pravé boční lodi se nachází výstava Svědkové lidskosti, která je doplněna vydanými publikacemi o kněžích, kteří byli pronásledováni, totálně nasazeni, zahynuli nebo byli vězněni v koncentračních táborech v době 2. světové války. Tato výstava potrvá do 1. 6. 2022.

Výstavy jsou součástí projektu ŽIVÁ KATEDRÁLA 2022, který je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.