Infostánek

Informační stánek informuje a nabízí:

Publikace v češtině, angličtině, němčině, polštině – zdarma:

„Katedrála Božského Spasitele v Ostravě“ – malý průvodce katedrálou

Je možno si zakoupit pohlednice, turistický deník, turistickou známku, vizitku a magnetku. Také je zde možnost si na památku obtisknout razítko s námětem katedrály Božského Spasitele.

Cena:

Pohlednice tři druhy             5,- Kč/ks

Turistická známka               35,- Kč/ks

Turistická vizitka                  12,- Kč/ks

Turistický deník                    50,- Kč/ks

Magnetka                              25,- Kč/ks

Kniha „Kostel sv. Václava    30,- Kč/ks

V informačním stánku je možno si zdarma zapůjčit sluchátka s nahrávkou komentované prohlídky, která je k dispozici v češtině, němčině, angličtině a polštině.

Je možno zde také získat rozpis bohoslužeb a akcí ve farnosti Moravská Ostrava.

K dispozici je také  Návštěvní kniha, kde mohou návštěvníci vyjádřit své dojmy z návštěvy katedrály Božského Spasitele.

Výstavka:

V obou vitrínách si mohou návštěvníci prohlédnout výstavu paličkovaných krajek paní Mgr. Miroslavy Skácelové. Paní Skácelová se paličkování věnuje čtyřicet let a její krajky jsou mistrovská umělecká díla. Vystavené krajky znázorňují církevní tematiku např. Nejsvětější Srdce Páně, vyobrazení kříže, kostel, proroka sv. Daniela, Archanděla Michaela, Cestu života, Strom života a především vyobrazení Panny Marie s kyticemi květin.

Vše je doplněno texty o historii paličkování a návštěvníci mohou vidět také herduli, na které krajka vzniká a historické paličky. Výstavu si budou moci návštěvníci v katedrále prohlédnout do 26.listopadu 2017.