Infostánek

Informační stánek informuje a nabízí:

Publikace v češtině, angličtině, němčině, polštině – zdarma:

„Katedrála Božského Spasitele v Ostravě“ – malý průvodce katedrálou

Je možno si zakoupit pohlednice, turistický deník, vizitku a nálepku, k dostání je i kniha „Kostel sv. Václava“.  Také je zde možnost si na památku obtisknout razítko s námětem katedrály Božského Spasitele.

Cena:

Pohlednice tři druhy             5,- Kč/ks

Turistická známka               30,- Kč/ks

Turistická nálepka               12,- Kč/ks

Turistická vizitka                  12,- Kč/ks

Turistický deník                    50,- Kč/ks

Magnetka                              25,- Kč/ks

Kniha „Kostel sv. Václava    30,- Kč/ks

V informačním stánku je možno si zdarma zapůjčit sluchátka s nahrávkou komentované prohlídky, která je k dispozici v češtině, němčině, angličtině a polštině.

Je možno zde také získat rozpis bohoslužeb a akcí ve farnosti Moravská Ostrava.

K dispozici je také  Návštěvní kniha, kde mohou návštěvníci vyjádřit své dojmy z návštěvy katedrály Božského Spasitele.

Výstavka:

Současná výstavka je věnována výročí 120 let posvěcení katedrály Božského Spasitele a přeshraniční spolupráci při obnově katedrály v Ostravě a Opoli. V levé boční lodi se mohou návštěvníci dočíst o kardinálu Thdr. Theodoru Kohnovi, světiteli kostela Božského Spasitele a o kardinálu Bedřichu Fürstenbergovi, z jehož iniciativy byla stavba započata. Prohlédnout si lze originál dokumentu o posvěcení, dobové vyobrazení katedrály, podobu původního oltáře, který vytvořil Max von Ferstel a plány ke stavbě chrámu od Gustava Meretty. Ve vitríně v pravé boční lodi se nachází výstavka o opolské katedrále Sv. Kříže. Návštěvníci se mohou seznámit s historií katedrály a prohlédnout fotografie jejího exteriéru a interiéru.