Infostánek

Informační stánek informuje a nabízí:

Publikace v češtině, angličtině, němčině, polštině – zdarma:

„Katedrála Božského Spasitele v Ostravě“ – malý průvodce katedrálou

 

Je možno si zakoupit pohlednice, turistický deník, turistickou známku, vizitku a magnetku. Také je zde možnost si na památku obtisknout razítko s námětem katedrály Božského Spasitele.

Cena:

 Pohlednice tři druhy 5,- Kč/ks
 Turistická známka 35,- Kč/ks
 Turistická vizitka 12,- Kč/ks
 Turistický deník  50,- Kč/ks
 Magnetka  25,- Kč/ks
 Svíčka „velká“  60,- Kč/ks
 Svíčka „malá“  30,- Kč/ks

V informačním stánku je možno si zdarma zapůjčit sluchátka s nahrávkou komentované prohlídky, která je k dispozici v češtině, němčině, angličtině a polštině.

Je možno zde také získat rozpis bohoslužeb a akcí ve farnosti Moravská Ostrava.

K dispozici je také  Návštěvní kniha, kde mohou návštěvníci vyjádřit své dojmy z návštěvy katedrály Božského Spasitele.

Výstavka:

V současné době si mohou návštěvníci ve vitrínách prohlédnout dřevěné modely kostelů, kaplí a zvoniček naši diecéze. Výstava je rozdělena na dvě části. Dřevěné kostelíky postavené na území Slezska se nacházejí ve vitríně v levé boční lodi, v protější vitríně jsou umístěny modely kostelů, kaplí a zvoniček, které najdeme na Moravě. Kostely se v minulosti stavěly stejnou technikou roubení jako obytné stavby. Základní věnec z dubového dřeva bývá umístěn na kamenné podezdívce. Tyto stavby se staly inspirací panu Janu Blizňákovi, který se již po několik desetiletí zabývá stavbou modelů těchto objektů. Po náročném studiu odborné literatury z oblasti dřevěné lidové architektury vzniká od roku 1993 pod jeho rukama každoročně jeden nový model. Práce na takových modelech je velmi náročná a zdlouhavá. Jeho do detailu propracované modely dřevěných staveb vznikají v kuchyni panelákového domu, která se stala jeho „Ateliérem“. Výstavu  těchto modelů si mohou návštěvníci katedrály prohlédnout do 27. srpna 2018.