Infostánek

Informační stánek informuje a nabízí:

Publikace v češtině, angličtině, němčině, polštině – zdarma:

„Katedrála Božského Spasitele v Ostravě“ – malý průvodce katedrálou

Je možno si zakoupit pohlednice, turistický deník, vizitku a nálepku, k dostání je i kniha „Kostel sv. Václava“.  Také je zde možnost si na památku obtisknout razítko s námětem katedrály Božského Spasitele.

Cena:

Pohlednice tři druhy             5,- Kč/ks

Turistická známka               30,- Kč/ks

Turistická nálepka               12,- Kč/ks

Turistická vizitka                  12,- Kč/ks

Turistický deník                    50,- Kč/ks

Magnetka                              25,- Kč/ks

Kniha „Kostel sv. Václava    30,- Kč/ks

V informačním stánku je možno si zdarma zapůjčit sluchátka s nahrávkou komentované prohlídky, která je k dispozici v češtině, němčině, angličtině a polštině.

Je možno zde také získat rozpis bohoslužeb a akcí ve farnosti Moravská Ostrava.

K dispozici je také  Návštěvní kniha, kde mohou návštěvníci vyjádřit své dojmy z návštěvy katedrály Božského Spasitele.

Výstavka:

V současné době si mohou návštěvníci ve vitrínách prohlédnout dřevěné modely kostelů, kaplí a zvoniček naši diecéze. Výstava je rozdělena na dvě části. Dřevěné kostelíky postavené na území Slezska se nacházejí ve vitríně v levé boční lodi, v protější vitríně jsou umístěny modely kostelů, kaplí a zvoniček, které najdeme na Moravě. Kostely se v minulosti stavěly stejnou technikou roubení jako obytné stavby. Základní věnec z dubového dřeva bývá umístěn na kamenné podezdívce. Tyto stavby se staly inspirací panu Janu Blizňákovi, který se již po několik desetiletí zabývá stavbou modelů těchto objektů. Po náročném studiu odborné literatury z oblasti dřevěné lidové architektury vzniká od roku 1993 pod jeho rukama každoročně jeden nový model. Práce na takových modelech je velmi náročná a zdlouhavá. Jeho do detailu propracované modely dřevěných staveb vznikají v kuchyni panelákového domu, která se stala jeho „Ateliérem“. Výstavu  těchto modelů si mohou návštěvníci katedrály prohlédnout do 29. května 2017.