Infostánek

Informační stánek informuje a nabízí:

Publikace v češtině, angličtině, němčině, polštině – zdarma:

„Katedrála Božského Spasitele v Ostravě“ – malý průvodce katedrálou

Je možno si zakoupit pohlednice, turistický deník, turistickou známku, vizitku a magnetku. Také je zde možnost si na památku obtisknout razítko s námětem katedrály Božského Spasitele.

Cena:

Pohlednice tři druhy 5,- Kč/ks
 Turistická známka 35,- Kč/ks
 Turistická vizitka 12,- Kč/ks
 Turistický deník  50,- Kč/ks
 Magnetka  25,- Kč/ks
 Svíčka „velká“  60,- Kč/ks
 Svíčka „malá“  30,- Kč/ks
DVD-Pojďme spolu k betlémům 50,- Kč/ks

V informačním stánku je možno si zdarma zapůjčit sluchátka s nahrávkou komentované prohlídky, která je k dispozici v češtině, němčině, angličtině a polštině.

Je možno zde také získat rozpis bohoslužeb a akcí ve farnosti Moravská Ostrava.

K dispozici je také  Návštěvní kniha, kde mohou návštěvníci vyjádřit své dojmy z návštěvy katedrály Božského Spasitele.

Výstavka:

Výstava v katedrále je věnována Františku kardinálu Tomáškovi a jeho 120. výročí narození, které připadá na neděli 30. června 2019. Návštěvníci si mohou prohlédnout ve vitrínách jeho osobní věci a kardinálské insignie, které používal, dále pak čestné doktoráty, které obdržel. Liturgické předměty, fotografie a také řadu darů a suvenýrů, které si přivezl, například ze Svaté země. Výstava je doplněna o šest výstavních panelů, které návštěvníkům přiblíží osobnost kardinála Tomáška. Výstavu si mohou návštěvníci v katedrále prohlédnout do 26. srpna 2019.

Výstavu pořádá Římskokatolická farnost Ostrava-Moravská Ostrava ve spolupráci s Biskupstvím ostravsko-opavským a Arcibiskupstvím pražským. Všechny vystavené exponáty ve vitrínách zapůjčilo Arcibiskupství pražské.