Infostánek

Informační stánek informuje a nabízí:

Publikace v češtině, angličtině, němčině, polštině – zdarma:

„Katedrála Božského Spasitele v Ostravě“ – malý průvodce katedrálou

Je možno si zakoupit pohlednice, turistický deník, turistickou známku, vizitku a magnetku. Také je zde možnost si na památku obtisknout razítko s námětem katedrály Božského Spasitele.

Cena:

Pohlednice tři druhy 5,- Kč/ks
 Turistická známka 35,- Kč/ks
 Turistická vizitka 12,- Kč/ks
 Turistický deník  50,- Kč/ks
 Magnetka  25,- Kč/ks
 Svíčka „velká“  60,- Kč/ks
 Svíčka „malá“  30,- Kč/ks
DVD-Pojďme spolu k betlémům 50,- Kč/ks

V informačním stánku je možno si zdarma zapůjčit sluchátka s nahrávkou komentované prohlídky, která je k dispozici v češtině, němčině, angličtině a polštině.

Je možno zde také získat rozpis bohoslužeb a akcí ve farnosti Moravská Ostrava.

K dispozici je také  Návštěvní kniha, kde mohou návštěvníci vyjádřit své dojmy z návštěvy katedrály Božského Spasitele.

Výstavka:

Současná   výstavka  představuje návštěvníkům varhany v  katedrále  Božského   Spasitele a varhany v kostele sv. Václava. V levé boční lodi se mohou návštěvníci  seznámit s historií obou katedrálních varhan. Ve vitríně v pravé boční lodi se nachází výstavka věnovaná varhanám v kostele sv. Václava. Výstava seznamuje s jejich historií až po současnost a je doplněna dobovými i současnými fotografiemi varhan. Výstavu zpracoval diecézní organolog pan Jiří Krátký a pro návštěvníky bude ke zhlédnutí v katedrále do 10. května 2019.