Infostánek

Informační stánek informuje a nabízí:

Publikace v češtině, angličtině, němčině, polštině – zdarma:

„Katedrála Božského Spasitele v Ostravě“ – malý průvodce katedrálou

Je možno si zakoupit pohlednice, turistický deník, turistickou známku, vizitku a magnetku. Také je zde možnost si na památku obtisknout razítko s námětem katedrály Božského Spasitele.

Cena:

Pohlednice tři druhy 5,- Kč/ks
 Turistická známka 35,- Kč/ks
 Turistická vizitka 12,- Kč/ks
 Turistický deník  50,- Kč/ks
 Magnetka  25,- Kč/ks
 Svíčka „velká“  60,- Kč/ks
 Svíčka „malá“  30,- Kč/ks

V informačním stánku je možno si zdarma zapůjčit sluchátka s nahrávkou komentované prohlídky, která je k dispozici v češtině, němčině, angličtině a polštině.

Je možno zde také získat rozpis bohoslužeb a akcí ve farnosti Moravská Ostrava.

K dispozici je také  Návštěvní kniha, kde mohou návštěvníci vyjádřit své dojmy z návštěvy katedrály Božského Spasitele.

Výstavka:

“ Od začátku září je výstava v pravé i levé boční lodi katedrály věnovaná významnému poutnímu místu ostravsko-opavské diecéze Mariahilf, které v tomto roce oslavilo 300. výročí svého vzniku. V levé boční lodi se mohou návštěvníci seznámit se vznikem a rozvojem poutního místa. Mezi vystavovanými exponáty lze vidět ciborium z původního kostela, monstranci ve tvaru původního kostela, latinský Misál, relikviář s ostatky sv. Jana Nepomuka Neumana a ukázky předmětů lidové zbožnosti, které si bylo možno v minulosti na Mariahilf zakoupit. V pravé boční lodi je představena obnova poutního místa, která je zde zachycena v pravidelných intervalech. Výstava je doplněna několika obrazy zachycující původní a současnou podobu poutního místa a také různé výjevy obrazu Panny Marie Pomocné. Výstavu si mohou návštěvníci prohlédnout v katedrále do 25. listopadu 2018.“