Infostánek

Informační stánek informuje a nabízí:

Publikace v češtině, angličtině, němčině, polštině – zdarma:

„Katedrála Božského Spasitele v Ostravě“ – malý průvodce katedrálou

Je možno si zakoupit pohlednice, turistický deník, turistickou známku, vizitku a magnetku. Také je zde možnost si na památku obtisknout razítko s námětem katedrály Božského Spasitele.

Cena:

Pohlednice tři druhy 5,- Kč/ks
 Turistická známka 35,- Kč/ks
 Turistická vizitka 12,- Kč/ks
 Turistický deník  50,- Kč/ks
 Magnetka  25,- Kč/ks
 Svíčka „velká“  60,- Kč/ks
 Svíčka „malá“  30,- Kč/ks
DVD-Pojďme spolu k betlémům 50,- Kč/ks

V informačním stánku je možno si zdarma zapůjčit sluchátka s nahrávkou komentované prohlídky, která je k dispozici v češtině, němčině, angličtině a polštině.

Je možno zde také získat rozpis bohoslužeb a akcí ve farnosti Moravská Ostrava.

K dispozici je také  Návštěvní kniha, kde mohou návštěvníci vyjádřit své dojmy z návštěvy katedrály Božského Spasitele.

Výstavka:

Ve spolupráci s Opolskou diecézí je v katedrále Božského Spasitele ke zhlédnutí výstava studentských prací vytvořených pro diecézní umělecké soutěže vypisované Opolskou diecézí v letech 2018-2019. V levé boční lodi jsou vystaveny práce s názvem „Stezka dřevěných kostelů v Opolské diecézi“ a v pravé boční lodi výtvarné práce na téma „Sv. Anna – patronka vzdělání a rodinného života v naší diecézi. “  Výstava bude v katedrále umístěna do 30. 11. 2019.