Duben a květen 2017 v naší farnosti

Přístupnost katedrály pro veřejnost Mimo bohoslužby je katedrála přístupná od úterý do soboty od 8.15 do 12.15 hod. a od 13.15 do 17.15 hod., a v neděli od 13.00 do 18.00 hod., kromě státních svátků. Zpovědní služba je zajištěna od úterý do soboty. K osobní modlitbě lze využít eucharistickou kapli. V pátek od 11.30 do 12.00 hod. je […]

Mons. Martin David ve farnosti Moravská Ostrava

Papež František jmenoval Mons. Martina Davida v pátek 7. 4. 2017 pomocným biskupem ostravsko-opavským. Mons. Martin David přijme biskupské svěcení v neděli 28. 5. 2017 při slavnostní mši svaté v katedrále Božského Spasitele. Bohoslužba začne v 15.00 hodin. Několik fotografií Mons. Davida ve farnosti Moravská Ostrava:  Klikněte na titulek.

Noc kostelů 2017.

V pátek 9.6.2017 zůstanou dveře kostelů otevřeny dlouho do noci. Již osmým rokem se bude konat akce Noc kostelů, do které se naše farnost již tradičně zapojuje. Klikněte na titulek.

Slavnost Těla a krve Páně v Ostravě 2017

Biskupství ostravsko-opavské a římskokatolické farnosti Moravská Ostrava, Slezská Ostrava, Mariánské Hory, Hrabůvka, Vítkovice, Přívoz a salesiáni Dona Boska zvou na společné prožití slavnosti Těla a krve Páně. Pro podrobnosti klikněte na titulek.

Propozice k zájezdu dětí a mládeže, který pořádá Římskokatolická farnost Ostrava – Moravská k ukončení katechetického roku2017

Propozice k zájezdu dětí a mládeže, který pořádá Římskokatolická farnost Ostrava – Moravská k ukončení katechetického roku. Zájezd se uskuteční ve dnech 25. června 2017 – 28. června 2017. Letos navštívíme oblast Podbrdska a Křivoklátska.  Klikněte na titulek.

Výstava fotografií „Svatá země – Izrael“ v katedrále Božského Spasitele.

Výstava fotografií „Svatá země – Izrael“ v katedrále Božského Spasitele.  Klikněte na titulek.

Papež František jmenoval Mons.Martina Davida pomocným biskupem ostravsko-opavské diecéze

V pátek 7.4.2017, v kostele sv. Václava   oznámil apoštolský nuncius v ČR Giuseppe Leanza jméno nového pomocného biskupa ostravsko-opavské diecéze.  Je jím dosavadní generální vikář biskupství  Mons. Martin David; do funkce ho jmenoval papež František. Klikněte na titulek.

Program pro školy

Farnost Moravská Ostrava nabízí v rámci projektu KATEDRÁLA programy pro školy a katechety. Ty jsou určeny pro žáky prvního a druhého stupně základních škol a pro studenty středních škol. Jsou připraveny názorově neutrální a seznamují žáky a studenty s dominantou Ostravy, katedrálou Božského Spasitele a to zajímavým způsobem, kdy žáci a studenti objevují tento prostor, […]