Doba postní 2019

Doba postní od 6. března do 19. dubna 2019: klikněte na titulek

Výstava fotografií fotografů spolku Člověk a víra

Klikněte na titulek Výstava fotografií spolku Člověk a víra bude v katedrále od 3.3.2018 do 11.4.2019. Přijďte na vernisáž 3.3.2019 v 10.30 hodin.

Pouť farnosti Moravská Ostrava do Krakova

Pouť do Krakova k 5. výročí svatořečení Jana Pavla II. Pro podrobnosti klikněte zde.

Program pro školy

Farnost Moravská Ostrava nabízí v rámci projektu ŽIVÁ KATEDRÁLA 2018 programy pro školy a katechety. Ty jsou určeny pro žáky prvního a druhého stupně základních škol a pro studenty středních škol. Jsou připraveny názorově neutrální a seznamují žáky a studenty s dominantou Ostravy, katedrálou Božského Spasitele a to zajímavým způsobem, kdy žáci a studenti objevují […]

Rádio Vaticana: Zákon zakazující zabíjení novorozeňat neprošel americkým senátem.

Rádio Vaticana: Zákon zakazující zabíjení novorozeňat neprošel americkým senátem „Sedm chybějících hlasů odsoudilo k smrti děti živě narozené při interrupčním zákroku. V senátu Spojených státu neprošel návrh zákona požadující pro děti, které přežijí potrat, stejnou úroveň péče jako pro každé jiné dítě na téže rozvojové etapě. Z potřebných 60 hlasů chybělo sedm.“